Ona

Młoda, piękna, wesoła księżniczka. Pojawiła się na świecie o świcie 25 stycznia 1982 roku i już od najmłodszych lat oczekiwała swego księcia z bajki. Rozwijała swe zainteresowania: haft krzyżykowy, malarstwo olejne, gry towarzyskie, jakże niezbędne w wychowaniu młodej damy.

On

Kawaler, przystojny aczkolwiek nie młody (rocznik 81 z dnia 4 czerwca). Książę, choć nie z bajki. Do miasta stołecznego przybył ze wschodu szukać zajęcia odpowiedniego. Znawca bajek i wspinaczki nadrzewnej.

Oni

Spotkali się dnia pamiętnego 25 sierpnia roku 2007, kiedy to książę księżniczkę z paszczy lwa uratował. Później były spacery, herbatki wieczorne, na których księżniczka księcia składać literki uczyła. Tak narodziła się w nich pasja do Scrabbli. Wybrali się w góry, gdzie zamiast złotej jesieni przywitała ich mokra zima...

Rok później byli już zaręczeni. Szybko odkryli, że radości życia cieszą dużo bardziej, kiedy mogą się nimi dzielić, a świat dużo przyjemniej zdobywać we dwójkę.

11 lipca 2009 pobrali się. Teraz mieszkają w komnatach jednego z warszawskich bloków (tzn. zamków) i powoli, pod ręke idą przez życie.

Morał jest taki, że nic nie zbliża ludzi bardziej niż solidna zadymka w górach i partyjka Scrabbli przy grzanym winku.